www.ctpez.czAkce › BIOFACH 2014

BIOFACH 2014

11.11.13  |    

foto

Ve dnech 12.- 15. února se v Norimberku opět otevřou brány mezinárodních veletrhů BioFach a Vivaness. Na prestižní přehlídce biopotravin a přírodní kosmetiky se představí přes 2.400 vystavovatelů z celého světa. Těšit se můžete na veganské novinky i zážitkovou kuchyni. Českou republiku bude ve stánku MZe reprezentovat deset společností, včetně Svazu PRO-BIO, v samostatné expozici najdete například PRO-BIO s.r.o. 

Dvacátý pátý ročník veletrhu přinese vedle tradičních prezentací výrobců a oborových organizací několik organizačních změn. Speciální přehlídky jsou letos pro lepší orientaci návštěvníků rozděleny do pěti hlavních skupin.  Oddělení Inovací a nových trendů tradičně zaměřené na prezentaci novinek a inovativních firem se nově rozšíří o kategorii veganské stravy, která se těší stále stoupajícímu zájmu. V sekci Zážitkového světa budete moci nahlédnout do království sýrů, olivových olejů, vína, ryb a kávy. Prezentace těchto významných prodejních komodit budou plné ochutnávek a praktických rad pro specializované prodejce a obchodníky. Na otevřených workshopech zde mohou prodejci získat fundované a praktické informace a čerpat inspiraci pro prodej ve svých obchodech. Burzu pracovních příležitostí a prezentace vzdělávacích projektů a kariéry zastřešuje sekce Budoucí generace. V sekci Setkání specializovaného obchodu, koncipované jako místo pro obchodní i osobní schůzky bude k dispozici jak Fórum specializovaného obchodu, které zastřešuje přednášky a kongresové akce, tak Klub specializovaného obchodu, ve kterém mohou nerušeně probíhat obchodní jednání. Tradiční odborný kongres nabídne návštěvníkům sedm diskuzních fór. Oproti předchozím ročníkům snížili organizátoři počet tematických okruhů a zjednodušili možnosti individuálních výběrů přednášek. Účastníci kongresu si tak budou moci užít jak veletržní atmosféry, tak odborných přednášek.

Klíčovým tématem kongresu je Organic 3.0 - Ekologické zemědělství a potravinářství zítřka. Zatímco fáze Organic 1.0 představovala položení základů ekologického zemědělství, fáze Organic 2.0 zahrnuje praktický rozvoj produkce, vývoj marketingu a legislativně zakotvených standardů až po pevné zastoupení biopotravin v nákupním spotřebitelském koši. A Organic 3.0? „Ekologické zemědělství je ideální strategickou cestou k udržitelnému zemědělství a má na celém světě velký vývojový potenciál. Abychom mohli využít šancí, je třeba postoupit do fáze Organic 3.0. Je třeba zakotvit bio více v občanské společnosti, politice a ekonomice,“ tvrdí Stefan Zwoll, jednatel svazu BÖHL. Pro další rozvoj ekologického zemědělství je nutné prohlubovat koncepce, které podporují jeho udržitelnost, umožňují růst bez újmy na kvalitě a současně upevňují hodnověrnost ve vztahu k zákazníkům. Hlavní roli budou hrát přístup ke zdrojům, dopady ekologického zemědělství na celosvětové úrovni a transparentnost výrobních i obchodních postupů.

Česká národní expozice na veletrhu BioFach 2014

Ani na jubilejním 25. ročníku veletrhu BioFach nebude chybět účast Ministerstva zemědělství ČR a jeho společná národní expozice. Nachází se již tradičně ve výstavní hale 5, stánek 5-149. Své výrobky zde představí 10 firem: Svaz ekologických zemědělců PRO-BIO, Svaz integrované a ekologické produkce o.s. EKOVÍN a Chmelařský institut, Amylon a.s., Biopark, s.r.o., CANNABIS Pharma-derm, s.r.o., Extrudo Bečice s.r.o., Polabské mlékárny, a.s., SOLEX AGRO, s.r.o. a Racio s.r.o.. Na samostatných stáncích budou vystavovat Lifefood Czech Republic s.r.o., Pro-Bio s.r.o., Health link s.r.o. a Biopekárna Zemanka. Všichni další zájemci o vystavování na veletrhu BioFach se mohou nahlásit ještě do 6.12.2013. V případě zájmu kontaktujete oficiální zastoupení norimberské veletržní společnosti v ČR na mailu info@proveletrhy.cz.

Jednodenní zájezd na veletrh BioFach!

Přijeďte se také Vy informovat o novinkách světového biodění. Na BioFach se můžete podívat s jednodenním zájezdem, který pořádá oficiální zastoupení veletržní společnosti v ČR ve čtvrtek 13. února 2014. Autobus vyjíždí v 6.00 hod. ráno z Prahy, návrat do Prahy je plánován na 22.30 hod. V případě individuální dopravy doporučujeme zajistit si zvýhodněnou vstupenku již v předprodeji. Vstupenka zakoupená v předprodeji platí jako jízdenka na MHD v Norimberku a okolí. Podrobné informace o zájezdu i vstupenkách získáte tel.: 775 663700, info@proveletrhy.cz, www.proveletrhy.cz.

Štítky:  konference

© 2012 - ČTPEZ - Česká technologická platforma pro ekologické zemědělství

Sídlem ČTPEZ je sídlo koordinátora: Bioinstitut o.p.s., Ondřejova 13, 779 00 Olomouc, e-mail: info@ctpez.cz
Webdesign & publikační systém Toolkit - Econnect