www.ctpez.czAkce › Brány veletrhu Biofach se otevírají již za necelý měsíc

Brány veletrhu Biofach se otevírají již za necelý měsíc

16.1.16  |    

foto
Ve dnech od 10. – 13. 2. 2016 se v Norimberku koná veletrh Biofach. Vedle každoroční přehlídky biopotravin, přírodní kosmetiky, textilií a bytových doplňků, zemědělských potřeb a dalších produktů ekologického zemědělství se stále většímu zájmu těší také Biofach Congress. Čtyřdenní maraton přednášek, seminářů a kulatých stolů nabízí návštěvníkům nevšední vhled do aktuálních trendů, souvislostí a probíhajících aktivit v ekozemědělském sektoru po celém světě.

Biofach patří mezi největší světové akce svého druhu a letos se jeho brány otevřou již po sedmadvacáté. Návštěvníci BioFachu zde mají možnost ochutnat biopotraviny ze všech koutů světa a seznámit se s nejnovějšími produkty ekologického zemědělství. Veletrh představuje široké spektrum nabídky - od čerstvých přes mražené potraviny, pekařské a cukrářské výrobky, nápoje, produkty zdravé výživy, to vše v bio kvalitě. Velká pozornost je věnována již tradičně biovínu. Každoročně je udělována cena za nejlepší bio víno a cena za nejlepší olivový bio olej, zájem je také o veganskou stravu a raw food.

Biofach Congress 

Oblíbeným místem jak pro odbornou, tak širokou veřejnost se v posledních několika letech stává Biofach Congress, který je pravidelným místem setkávání aktérů ekologického zemědělství z celého světa a funguje jako široká diskuzní platforma pro předávání znalostí, výměnu informací i seznamování se s novými trendy v oblasti udržitelného rozvoje a ekologického zemědělství. Svým rozsahem programu, který představuje zhruba stovku přednášek a panelových diskuzí, a více než 7 tisíci posluchači se řadí mezi největší bio konferece na světě.

Vstup na veškeré přednášky je v ceně vstupenky. Na Biofachu je možné se seznámit s předními světovými a evropskými organizacemi ekozemědělského sektoru, výzkumnými ústavy, oborovými organizacemi jednotlivých zemí a certifikačními společnostmi (IFOAM, FiBL, Soil Association, Bioland, Bio Austria, Ecocert atd.). Většina členským zemí EU se zde prezentuje také ve formě národních expozic. Letos se koná 27. ročník veletrhu.

První ročník BioFachu byl v roce 1990 v Ludwigshafenu a zúčastnilo se ho 197 firem. Od roku 2007 se souběžně s BioFachem pořádá 2007 veletrh Vivaness (veletrh přírodní kosmetiky a wellness), který letos slaví 10. výročí. Zájem vystavovatelů i návštěvníků o veletrh stále stoupá. V roce 2015 se ho zúčastnilo 2 141 vystavovatelů a navštívilo jej 44 624 návštěvníků ze 130 zemí.

Brány norimberského výstaviště jsou v době BioFachu otevřeny od 10. – 13.2 denně od 9.00 do 18.00 hodin, v sobotu od 9.00 do 17.00 hodin.

Programy Biofach a Vivaness

Česká expozice na Biofachu

Česká republika se na Biofachu prezentuje letos již po desáté. Expozice Ministerstva zemědělství ČR nabízí tradičně prostor k prezentaci českým výrobcům a nevládním organizacím a zajišťuje zde zájemcům informační a poradenský servis. Letos na českém stánku bude včetně Ministerstva zemědělství ČR 15 českých společností a najdete jej v hale 5 ve stánku 159.  

Přehled všech českých vystavujících najdete v příloze.

Souvisí s členy:  PRO-BIO Obchodní společnost , PRO-BIO Svaz ekologických zemědělců

© 2012 - ČTPEZ - Česká technologická platforma pro ekologické zemědělství

Sídlem ČTPEZ je sídlo koordinátora: Bioinstitut o.p.s., Ondřejova 13, 779 00 Olomouc, e-mail: info@ctpez.cz
Webdesign & publikační systém Toolkit - Econnect