www.ctpez.czAkce › ČTPEZ na veletrhu Biostyl

ČTPEZ na veletrhu Biostyl

13.4.15  |    

foto
V doprovodném programu Festivalu Evolution, který se koná od 17.-19. dubna na pražském výstavišti v Holešovicích, si letos můžete vyslechnout blok odborných přednášek na téma ekologického zemědělství, produkce biopotravin, kontroly ekozemědělského systému a obsahy reziduí v potravinách.

Na Festivalu Evolution, který zastřešuje pět tradičních veletrhů Biostyl, Zdraví, Ecoworld, Alternativa a Inspirace, se návštěvníkům představí na 400 prověřených vystavovatelů. V rámci bohatého doprovodného programu zde letos proběhne více než 170 přednášek, workshopů, prezentací a vystoupení uznávaných odborníků.

Ve spolupráci s organizátory veletrhu připravila Česká technologická platforma pro ekologické zemědělství společně se Svazem PRO-BIO tiskovou konferenci a sérii tří odborných přednášek pro veřejnost. Na tiskové konferenci budou u příležitosti končícího Akčního plánu pro ekologické zemědělství představeny hlavní dosažené mety v jeho vývoji za posledních deset let, ukázány aktuální trendy ve vývoji trhu s biopotravinami, porovnání s ostatními zeměmi EU a prezentovány výsledky aktuálních výzkumů v ekologickém zemědělství. V rámci konference zde bude zahájena soutěž o Biopotravinu roku 2015, jejímž pravidelným organizátorem je Svaz PRO-BIO. V bloku tří odborných přednášek se pak v odpoledních hodinách mohou návštěvníci veletrhu seznámit s tím, jaký má venkovní chov prasat vliv na kvalitu vepřového masa přeštického černostrakatého plemene (VÚŽV, Biofarma Sasov), s výsledky analýz reziduí pesticidů v potravinách na českém trhu (VŠCHT) nebo se změnami v kontrole systému ekologického zemědělství, díky kterým došlo k výraznému zlepšení transparentnosti vůči spotřebiteli (ABCert)

BLOK PŘEDNÁŠEK v rámci veletrhu Biostyl

Přednášková místnost S6 S6 - pravé křídlo, přízemí, kapacita 100 osob

12:10 - 12:40 Chemický koktejl z pole na vašem stole

aneb Jak je to doopravdy s pesticidy v potravinách z českého trhu
 Přednášející: Ing. Marie Suchanová, Ústav analýzy potravin a výživy, VŠCHT Praha

12:50 - 13:20 Hledejte certifikát. Nebudete podvedeni.

Patříme mezi nejpřísněji kontrolované systémy v Evropě. Co všechno se skrývá pod značkou bio a co naopak ne. Jak se orientovat na farmářském trhu aneb kontrola biopotravin začíná už na poli. Přednášející: Ing. Iva Zadražilová - Kontrolní organizace ABCert , Miroslav Šrůtek, Ekofarma Šrůtek – biomléko, rostlinná produkce

13:30 - 14:00 "Jako přeštík v žitě"

Historky z rodinného života přeštického pašíka aneb jak se dobrá péče o hospodářská zvířata vyplácí zemědělci i spotřebitelům. Kvalita masa z ekologických chovů prasat, která kempují pod stany. Přednášející: Ing. Anne Dostálová VÚŽV, Ing. Jiří Pykal, Biofarma Sasov

Více informací o Festivalu Evolution
Více informací o celém doprovodném programu naleznete v příloze.

Štítky:  seminář
Souvisí s členy:  VŠCHT, PRO-BIO Svaz ekologických zemědělců, VÚŽV

© 2012 - ČTPEZ - Česká technologická platforma pro ekologické zemědělství

Sídlem ČTPEZ je sídlo koordinátora: Bioinstitut o.p.s., Ondřejova 13, 779 00 Olomouc, e-mail: info@ctpez.cz
Webdesign & publikační systém Toolkit - Econnect