www.ctpez.czAkce › Minifestival ekologického zemědělství představí ve Zlíně další ekofarmy i krásné filmy

Minifestival ekologického zemědělství představí ve Zlíně další ekofarmy i krásné filmy

13.11.19  |    

foto
V sobotu 30. listopadu 2019 proběhne ve Zlíně už šestý ročník Minifestivalu ekologického zemědělství. Akce nese už léta podtitul Ekologické zemědělství v obrazech, slovech a chutích. Připravujeme ji pro všechny, kteří se chtějí dovědět něco víc nejen o ekologickém hospodaření a produkci biopotravin, ale i o přírodě a o životě. Můžete poznat osobně zajímavé osoby i firmy působící v ekologickém zemědělství, ochutnat jejich produkci, načerpat inspiraci, rozšířit si obzory.
Návštěvníky Minifestivalu čekají nejen prezentace zemědělců, ale i krásné nové dokumentární filmy a publikace k tématu. Minifestival pořádá Informační středisko pro rozvoj Moravských Kopanic, o.p.s. ze Starého Hrozenkova společně s dalšími partnery, kterými jsou PRO-BIO Svaz ekologických zemědělců, regionální centrum Bílé Karpaty a Harvest Films, z.s. z Turska.

Minifestival je už od počátku spojen i s Ozvěnami Life Sciences Film Festivalu www.lsff.cz, mezinárodního festivalu dokumentárních filmů věd o životě, který je pořádán na České zemědělské univerzitě v Praze. Letošní ročník probíhá od 4. do 8. listopadu. Informační středisko pro rozvoj Moravských Kopanic navázalo před lety významnou spolupráci s jedním ze spolupořadatelů pražského festivalu, se spolkem Harvest Films z Turska, který i pro účastníky Minifestivalu ve Zlíně zajišťuje každoročně promítání nových filmových dokumentů souvisejících s tématem ekologického zemědělství. Dle dosavadních zkušeností tyto filmy často prezentují zajímavé životní příběhy, příklady a zkušenosti z různých zemí, boří zavedené mýty, přinášejí inspiraci a někdy i zcela nové pohledy a vědecké poznatky.

Jsme velmi rádi, že máme možnost prezentovat aspoň některé z nich i publiku v našem kraji. Některé filmy jsou totiž v České republice promítány pouze na festivalu LSFF nebo v rámci festivalových ozvěn, jiné použití omezují autorská práva. Často žasneme, jaké filmové poklady se k nám touto cestou dostanou. Pro letošní Minifestival filmy teprve prohlížíme a vybíráme, ale určitě promítneme například překrásný poeticky laděný irský film Stříbrná větev (režie Katrina Costello), který vás jistě chytne za srdce. Je to niterná zpověď zemědělce, oslava přírody, zemědělství a krajiny. Připomíná nám propojení člověka a přírody. Určitě stojí za vidění a osloví vás, ať už se v životě věnujete zemědělství nebo čemukoliv jinému. Tento film si nenechte ujít, je to opravdu filmový skvost.

Srdečně vás zveme.
Příloha:  Tisková zpráva [145.2 kB, pdf]
Plakát akce [699.2 kB, pdf]
Souvisí s členy:  PRO-BIO Svaz ekologických zemědělců

© 2012 - ČTPEZ - Česká technologická platforma pro ekologické zemědělství

Sídlem ČTPEZ je sídlo koordinátora: Bioinstitut o.p.s., Ondřejova 13, 779 00 Olomouc, e-mail: info@ctpez.cz
Webdesign & publikační systém Toolkit - Econnect