www.ctpez.czČlánkyČlánkyaktuality z IFOAM › Infoservis z IFOAM

Infoservis z IFOAM

23.11.18  |    

foto
Dopis prezidenta IFOAM EU členům, inspirativní "biopřístupy" v Evropě, kurz regenerativního zemědělství a legislativa zabývající se nepoctivými obchodními praktikami. Nahlédněte...

1) Prezident IFOAM EU Jan Plagge se podělil se členy IFOAM EU o dopis, který shrnuje aktivity představenstva od jeho zvolení v květnu 2018 (v příloze). Ty se týkají především zefektivnění rozhodovacích procesů uvnitř organizace, finanční nezávislosti IFOAM EU nebo zřízení zájmové skupiny maloobchodníků.

2) IFOAM EU spustil web „Leading by example“, kde je možné dělit se o úspěšné „bioinciativy“, stejně tak jako čerpat inspiraci za zahraničí.

3) IFOAM Organics International nabízí možnost účastnit se kurzu regenerativního zemědělství, který se uskuteční 4. – 8.2. 2019 v anglickém Somersetu. Registrace zde.

4) V současnosti probíhá Trialog (Evropská Rada, Komise a Parlament) k finální podobě nařízení o nepoctivých obchodních praktikách týkající se vztahu obchodník – obchodník. V principu jde především o narovnání vztahu a ochranu menších dodavatelů potravin do obchodních řetězců. Shrnutí k problematice je dostupné zde.

Příloha:  Dopis prezidenta IFOAM EU členům [480.4 kB, pdf]

© 2012 - ČTPEZ - Česká technologická platforma pro ekologické zemědělství

Sídlem ČTPEZ je sídlo koordinátora: Bioinstitut o.p.s., Ondřejova 13, 779 00 Olomouc, e-mail: info@ctpez.cz
Webdesign & publikační systém Toolkit - Econnect