www.ctpez.czČlánkyČlánkyaktuality z IFOAM › Infoservis z IFOAM: červen 2019

Infoservis z IFOAM: červen 2019

4.6.19  |    

foto
Přinášíme várku zpráv z IFOAM: možnost otevření GMO legislativy, pozvánka na film a kongres, nový Zemědělský atlas.

1) Po tom, co byly nové šlechtitelské postupy označeny za GMO (více v našem článku zde) a tudíž se na ně musí uplatňovat EU GMO směrnice a s tím spojená značná administrativní, legislativní a společensko-politická zátěž, začal biotechnologický průmysl z druhého konce a požaduje revizi samotné GMO směrnice. IFOAM EU připravil dopis (v příloze), v němž vyzývá Evropskou komisi a spitzenkandidáty jednotlivých frakcí Evropského parlamentu, aby neustupovali lobbingu a akt nebyl otevírán.

2) IFOAM Organics International připravil dvanáctiminutový film, v němž představuje profily dvou ekologických zemědělců, kteří jsou součástí masového hnutí za udržitelný systém hospodaření s půdou a produkci potravin. Jeho premiéra proběhne během European Organic Congress v Bukurešti, 20. – 21. 6.

3) V rumunské Bukurešti se ve dnech 20-21.6. bude konat již třináctý ročník European Organic Congress. Jde o konferenci, kde se potkávají vysocí evropští i národní decision-makeři, experti, zemědělci, zástupci ekologických zpracovatelů a obchodníků, ale i veřejnosti. Hlavními letošními tématy budou Společná zemědělská politika EU, inovace a nové technologie. Akci pořádá IFOAM EU, rumunské Ministerstvo zemědělství a Bio Romania. Registrace na webu Kongresu již byla otevřena.

4) V Bruselu byla představena anglická verze Zemědělského atlasu 2019. Kromě mnoha případových studií přináší i pohledy na vliv různých hospodářských systémů na biodiverzitu, klimatickou změnu, zdraví a další aspekty.

© 2012 - ČTPEZ - Česká technologická platforma pro ekologické zemědělství

Sídlem ČTPEZ je sídlo koordinátora: Bioinstitut o.p.s., Ondřejova 13, 779 00 Olomouc, e-mail: info@ctpez.cz
Webdesign & publikační systém Toolkit - Econnect