www.ctpez.czČlánkyČlánkyaktuality z IFOAM › Infoservis z IFOAM EU: březen 2020

Infoservis z IFOAM EU: březen 2020

20.3.20  |    

foto
Nový extranet pro členy IFOAM EU, nabídka práce, European Organic Congress, priority výzkumu Horizon Europe dle TP Organics, strategie od zemědělce ke spotřebiteli a další v Infoservisu z IFOAM EU.

1) IFOAM EU představil nový extranet pro své členy, který poskytuje přehledný servis členům IFOAM EU. V případě, že se přihlašujete poprvé, postupujte dle manuálu. IFOAM EU samozřejmě stále přijímá nové členy

2) Report z pravděpodobně posledního mezinárodního veletrhu na dlouhou dobu nejen o ekologickém zemědělství - Biofach 2020 - je k nalezení zde.

3) IFOAM EU shání posily. V rámci programu European Solidarity Corps je možné přijet do Bruselu na placenou až jedenáctiměsíční stáž. Je-li Vám mezi 18-30, zvažte svoje angažmá v bio hubu Evropy. Přihlášky do poloviny dubna, více informací zde.

4) Registrace na European Organic Congress 2020, 1. - 2. 6. v Berlíně, zatím nebyla kvůli pandemii COVID-19 spuštěna, nicméně pravidelně aktualizované informace jsou již webu kongresu.

5) V souvislosti s blížícím se novým výzkumným programovým obdobím tentokrát pojmenovaným Horizon Europe, představila TP Organics poziční dokument prioritních výzev EU, které byly vybrány na základě relevance k politikám EU, zejména European Green Deal (Zelený úděl pro Evropu) and Farm to Fork strategy (Strategie od zemědělce ke spotřebiteli).

6) Evropská Komise plánuje 25. března zveřejnit Farm to Fork strategy (Strategie od zemědělce ke spotřebiteli), který by měl významným a dosud bezprecedentním způsobem reflektovat ekologické zemědělství. IFOAM EU vyzval Evropskou Komisi pro zahrnutí cíle "minimálně 20% podílu EZ v regionech EU".

7) Počínaje 18. březnem je celá kancelář IFOAM EU do odvolání převedena na home-office. Její aktivity jsou tím pádem limitované, nikoli však paralyzované. 

© 2012 - ČTPEZ - Česká technologická platforma pro ekologické zemědělství

Sídlem ČTPEZ je sídlo koordinátora: Bioinstitut o.p.s., Ondřejova 13, 779 00 Olomouc, e-mail: info@ctpez.cz
Webdesign & publikační systém Toolkit - Econnect