www.ctpez.czČlánkyČlánkyaktuality z IFOAM › Infoservis z IFOAM EU: prosinec 2019

Infoservis z IFOAM EU: prosinec 2019

2.12.19  |    

foto
Nová Evropská komise i komisař pro zemědělství, pozvánky, projekty s přínosem pro EZ a další zprávy z IFOAM EU a dění v Bruselu.

1) Evropský parlament minulý týden potvrdil novou Evropskou komisi Ursuly von der Leyen a eurokomisařem pro zemědělství se tak stal Polák Janusz Wojciechowski. Jan Plagge, prezident IFOAM EU, považuje jeho zvolení za příslib ambiciózního evropského akčního plánu pro ekologické zemědělství. Zároveň zdůraznil, že evropské ekologické zemědělství je připraveno přispět k zelené klimatické politice nové Komise nejen skrze nastavení společné zemědělské politiky.

2) European Organic Congress IFOAM EU se letos uskuteční v nedalekém Berlíně a to v prvních dnech německého předsednictví 1. a 2. července 2020. Více informací o programu konference brzy na webu IFOAM EU.

3) SmartAgriHub Innovation Platform byla spuštěna do provozu. V okamžiku plného provozu by měla významně usnadnit spojení mezi zemědělcem a malými a středními podniky v regionu. Mezi nimi nechybí ani náš region střední Evropy.

4) Předsedou Civil dialog group pro společnou zemědělskou politiku (poradní orgán Evropské Komise) se stal prezident IFOAM EU, Jan Plagge.

5) IFOAM EU představil projekt „Developing Organic: Pesticide Use and Contamination". Jde o projekt, který bude čerpat z participativního rozpočtu, který se IFOAM EU snaží získat zejména mezi svými členy. Projekt reaguje na pravděpodobně nejkontroverznější problematiku EZ, která se obnažila během vyjednávání nového evropského nařízení o EZ, - nezaviněnou kontaminaci nepovolenými látkami. Více o projektu a možnosti přispět v příloze.

6) IFOAM EU pořádá bezplatný webinář na téma "New green public procurement". Čas online setkání je 11.12.2019 od 10:00 do 11:00. V případě zájmu kontaktujte Jiřího Lehejčka na ifoam@ctpez.cz

Příloha:  Projekt pesticidy IFOAM EU [1.3 MB, pdf]

© 2012 - ČTPEZ - Česká technologická platforma pro ekologické zemědělství

Sídlem ČTPEZ je sídlo koordinátora: Bioinstitut o.p.s., Ondřejova 13, 779 00 Olomouc, e-mail: info@ctpez.cz
Webdesign & publikační systém Toolkit - Econnect