www.ctpez.czČlánkyČlánkyaktuality z IFOAM › Infoservis z IFOAM: leden 2016

Infoservis z IFOAM: leden 2016

11.1.16  |    

foto
Přinášíme pravidelné aktuality z dění v Evropě. Informujeme mj. o implementaci Akčních plánů pro EZ v různých evropských zemích, slabě rostoucí produkci biodrůběžího v EU, možnosti vystoupit na valné hromadě IFOAM Organics International a představit úspěšnou zemědělskou praxi, nebo o konferenci, která se bude věnovat férovému placení negativních externalit konvenční produkce.

1) Mezinárodní setkání na téma „Business and inovation for organic products“ proběhne ve francouzském městě Valence 6.-7.4. 2016. Tématy letošního ročníku, který je spolupořádán IFOAM EU, jsou:

i) vstup a rozvoj podnikání na francouzském trhu,

ii) perspektivy a očekávání spotřebitelů

iii) rozšiřování nabídky pro distributory, importéry, e-shopy, catering, dodavatele…

2) Implementací akčních plánů v jednotlivých členských státech, Horizontem 2020 a důvodům slabě rostoucí produkce drůbežího se věnovalo poslední setkání „Civil dialog group on organic farming“. Zajímavé dokumenty věnující se zmíněným problematikám jsou ke stažení zde. Více o fungování těchto nezávislých poradních orgánů Evropské Komise, které jsou tvořeny převážně zástupci evropských nevládních organizací je k dispozici na webu EK.

3) První výzva k účasti a prezentacím úspěšných a inovativních ekozemědělců na IFOAM Organic World Congress 2017 v Indii (více informací v příloze). V případě, že o účasti a prezentaci uvažujete, nebo Vás zajímá více, kontaktujte Stephen Meredith (IFOAM EU, stephen.meredith@ifoam-eu.org), Kees van Zelderen (Biohuis), nebo Sebastian Mittermaier (Naturland), kteří jsou oficiálními delegáty „IFOAM EU Farmers Group“ a koordinují účastníky z EU.

4) „Ceny jídla musí odrážet skutečnou cenu“. Konference s tímto názvem proběhne ve čtvrtek 14. 1. 2016 v Berlíně v rámci tzv. „Zeleného týdne“. Mezi panelisty nebude chybět Markus Arbenz (výkonný ředitel IFOAM Organics International). Diskutována bude mj. problematika 1,6 trilionu USD ročně coby externalita konvenční produkce potravin a faktické nižší ceny bioprodukce. Více informací o události i podrobnosti k registraci naleznete zde.

© 2012 - ČTPEZ - Česká technologická platforma pro ekologické zemědělství

Sídlem ČTPEZ je sídlo koordinátora: Bioinstitut o.p.s., Ondřejova 13, 779 00 Olomouc, e-mail: info@ctpez.cz
Webdesign & publikační systém Toolkit - Econnect