www.ctpez.czČlánky › Vyšlo v Zemědělci: Léčivé rostliny v ekozemědělství

Vyšlo v Zemědělci: Léčivé rostliny v ekozemědělství

1.6.11  |    

foto
Léčivými rostlinami se v posledních letech zabývá stále více lidí a to na všech možných úrovních, ať už jsou to odborníci nebo obyčejní lidé se zájmem o přírodu a zdravý životní styl. Masové znovuobjevení léčivých rostlin je jedním z velmi příjemných vzdorů soudobé přetechnizované společnosti. Nejde jistě jen o dočasný módní trend, ale podprahovou potřebu něčeho přirozeného, co člověka provází po celé věky a bylo mu vždy k užitku. Používání léčivých rostlin není vlastní jenom člověku, v přírodě lze pozorovat zvířata, která si v kritických situacích dokážou sama naordinovat na daný handicap tu správnou bylinu.
V příloze si můžete přečíst článek ze Zemědělce č.19 z roku 2011.

Nově Bioinstitut vydává druhé aktualizované vydání publikace Pěstování léčivých a kořeninových rostlin v ekologickém zemědělství. Příručka poskytuje informace o léčivkách, jejich pěstování a obecných zásadách agrotechniky, technologii zpracování, systému HACCP, skladování, balení, produkci osiv a hlavních zásadách ekologické produkce. Přílohou jsou barevné fotografie chorob a škůdců, obsáhlý seznam další užitečné literatury.

Příručku pro Vás připravili zkušení odborníci jak z praxe zpracování (Tomáš Mitáček, Sonnentor), tak z oblasti pěstování (Jarmila Neugebauerová, zahradnická fakulta MENDELU) a produkce osiv (Jan Prášil, Semo) či kontrolní organizace v EZ (Iva Zadražilová, ABCERT).

Publikaci můžete objednat e-mailem na adrese info@bioinstitut.cz za cenu 65,-Kč + poštovné. Přehled dalších publikací určených pro ekologické zemědělce naleznete na stránkách Bioinstitutu www.bioinstitut.cz.
Příloha:  Celý text článku [204.8 kB, pdf]
Článek Zemědělec [204.8 kB, pdf]
Souvisí s členy:  Bioinstitut

© 2012 - ČTPEZ - Česká technologická platforma pro ekologické zemědělství

Sídlem ČTPEZ je sídlo koordinátora: Bioinstitut o.p.s., Ondřejova 13, 779 00 Olomouc, e-mail: info@ctpez.cz
Webdesign & publikační systém Toolkit - Econnect