www.ctpez.czČlánky › Reakce Dr. Josefa Dlouhéhona na článek v časopise Respekt ze dne 26.6.2011 „V zajetí mýtů aneb Biozemědělství Zemi nespasí"

Reakce Dr. Josefa Dlouhéhona na článek v časopise Respekt ze dne 26.6.2011 „V zajetí mýtů aneb Biozemědělství Zemi nespasí"

12.7.11  |    

foto
Autor článku, Martin Uhlíř, se svým výběrem tématu a laděním rozhovoru s nizozemským vědcem Prem Bindrabanem připojuje k trendu negativních článků o ekologickém zemědělství. Na tom není nic špatného, špatné ale je, že jak Uhlíř svými otázkami, tak i Bindraban svými odpověďmi vykazují nedostatečné znalosti o ekologickém zemědělství, které kritizují. Podílejí se tak na šíření mýtů (nepravd) o ekologickém zemědělství, což nepřispívá k serióznosti společenské diskuze.

Prem Bindraban se jako úředník na mnoha nadnárodních vysokých postech dívá na problematiku z této perspektivy. Vychází ze světových statistik a počítačových modelů bez ohledu na specifika jednotlivých zemí a bez rozlišení praktických dopadů rozdílných zemědělských systémů na prostředí, přírodní zdroje a konzumenty.

víceshow
Příloha:  Článek V zajetí mýtů [102.2 kB, pdf]
Reakce na článek: V zajetí mýtů [82.3 kB, pdf]
Štítky:  argumenty

© 2012 - ČTPEZ - Česká technologická platforma pro ekologické zemědělství

Sídlem ČTPEZ je sídlo koordinátora: Bioinstitut o.p.s., Ondřejova 13, 779 00 Olomouc, e-mail: info@ctpez.cz
Webdesign & publikační systém Toolkit - Econnect