www.ctpez.czČlánky › Vyšlo v Zemědělci: Září je měsícem biopotravin

Vyšlo v Zemědělci: Září je měsícem biopotravin

11.9.14  |    

foto
V týdeníku Zemědělec 1.9. jsme informovali o aktivitách, které proběhnou v září, tradičně věnovanému biopotravinám a ekologickému zemědělství.
Blíží se září - Měsíc biopotravin. Tradiční propagační akce ekologického zemědělství a biopotravin, kterou pravidelně organizuje Ministerstvo zemědělství, má za cíl přiblížit lidem principy ekologického zemědělství, život na ekologických farmách a přitáhnout pozornost široké veřejnosti k tématům vztahů zdravé krajiny, zemědělství a místní produkce. I letos jako v předchozích letech nabídne široké veřejnosti dny otevřených dveří na farmách, ukázky chovu zvířat, bio jarmarky, exkurze do výroben i ochutnávky v bioprodejnách.
Program plánovaných akcí naleznete na www.mesicbiopotravin.cz. Zájemci z řad ekologických zemědělců, výrobců a prodejců mají možnost zdarma své akce registrovat tamtéž.

Na co se můžete těšit (výběr z akcí):

Čejkovické bylinkové slavnosti - 7. září 2014
Slavnosti pro všechny smysly pořádá Sonnentor, náš největší výrobce biočajů a biokoření. Můžete zde nahlédnout do království bylinek a koření a spatřit zrození nálevového sáčku biočaje - od výkupu bylin až po výrobu.

Bioakademie - 11. - 12. září 2014
Mezinárodní konference ekologického zemědělství v Lednici je tradičně určená zemědělcům, zpracovatelům a prodejcům biopotravin a její program se skládá z plenárního zasedání, odborných seminářů a exkurzí na vybrané ekofarmy. 14. ročník nabídne účastníkům diskuzi nad aktuálními změnami, které přinese pro ekozemědělce nový program rozvoje venkova, a v rámci odborného semináře se zaměří na problematiku nepovolených látek v ekologické produkci. Tradiční exkurze letos zamíří na slovenské a rakouské ekofarmy s intenzivní ekologickou produkcí. Podrobnosti o konferenci najdete na stránkách www.pro-bio.cz/bioakademie.

Poznej svého farmáře v Ekosadech Komňa - 13. září 2014
Návštěvníci ovocnářské farmy budou moci ochutnat místní výrobky i produkci zemědělců z okolí, nakoupit kvalitní potraviny z regionu a podívat se, jak probíhá běžný den na farmě.

Biodožínky Country life - 14. září 2014
Biodožínky Country Life se konají v letošním roce již po jedenácté. Opět budete moci na jednom místě prožít všechny naše aktivity, načerpat inspiraci, ochutnat a nakoupit dobroty a užít si společně s dětmi bohatý doprovodný program.

Bioparty na Biostatku ve Valči - 20.- 21. září 2014
Tradiční dožínková veselice v malebné krajině Doupovských hor. K prohlídce vysokokmenný sad vypásaný ovcemi, ochutnávka domácích moštů, sýrů, klobás a sršňovice.

Biopotravina roku 2014

víceshow
Příloha:  Článek v Zemědělci číslo 36/2014 [886.6 kB, pdf]
Souvisí s členy:  Country Life

© 2012 - ČTPEZ - Česká technologická platforma pro ekologické zemědělství

Sídlem ČTPEZ je sídlo koordinátora: Bioinstitut o.p.s., Ondřejova 13, 779 00 Olomouc, e-mail: info@ctpez.cz
Webdesign & publikační systém Toolkit - Econnect