www.ctpez.czVýzkum a inovaceTP OrganicsInfoservis TP Organics › Infoservis z IFOAM EU a TP Organics: květen 2020

Infoservis z IFOAM EU a TP Organics: květen 2020

4.5.20  |    

foto
Změny v Covid a post-Covid době, Farm to Fork Strategy, možnosti ekoschémat v rámci reformy SZP a další v květnovém infoservisu.

1) Organic Innovation Days se letos uskuteční 24.-25.11. v Bruselu. Registrace se otevře v červenci zde.

2) TP Organics zveřejnilo poziční dokument k pracovnímu programu nového grantového schématu EU Horizon Europe. Jeho cílem je zejména identifikace vhodných výzkumných synergií mezi Horizon Europe a cíli European Green Deal a Farm to fork strategy.

3) IFOAM EU ve spolupráci s FiBL a IEEP publikoval instruktážně advokační dokument, který má státní správě a zemědělským nevládním organizacím pomoci vhodně nastavit ekoschémata v rámci Společné zemědělské politiky, tak aby měla reálný pozitivní vliv na životní prostředí a poskytování veřejných statků. Dokument je ke stažení zde.

4) "Sektorem netrpělivě očekávaná strategie Farm to fork bylo opět odsunuto, tentokrát na 25.5. Politické cíle dokumentuEvropské Komise, který stanoví ambiciózní cíle v oblasti spotřeby syntetických hnojiv a pesticidů, podílu ekologicky obhospodařované půdy, biopotravin ve veřejném stravování atd., by měl být naplňován prostřednictvím SZP EU. Je nezbytné, aby nebyl zbytečně oddalováno jeho zveřejnění a do reformy SZP se tak stihl "propsat", říká Jan Plagge, prezident IFOAM EU.

5) European Organic Congress, který se měl 1.-3.7. konat v Berlíně byl přesunut do on-line prostředí. Více informací o programu zde.

6) Organic World Congress, který se obvykle koná jednou za tři roky, se z letošního září přesouvá na 6.-10.9.2021. Více informací na webu kongresu.

© 2012 - ČTPEZ - Česká technologická platforma pro ekologické zemědělství

Sídlem ČTPEZ je sídlo koordinátora: Bioinstitut o.p.s., Ondřejova 13, 779 00 Olomouc, e-mail: info@ctpez.cz
Webdesign & publikační systém Toolkit - Econnect