www.ctpez.czVýzkum a inovaceTP OrganicsInfoservis TP Organics › Infoservis z TP Organic: prosinec 2019

Infoservis z TP Organic: prosinec 2019

4.12.19  |    

foto
Výstupy z TP Organic Innovation Days 2019 a další...

1) V Bruselu se 3. a 4. 12. konal již 5. ročník TP Organic Innovation Days (OID). Akce se zúčastnilo rekordních 200 hostů z celé Evropy včetně početného zastoupení z Evropské Komise (DG Agri a DG Research and Innovations). Tématem letošní konference byla role inovací v ekologickém zemědělství se zvláštním zřetelem na mladé zemědělce. Odkaz na revizi akce zde. Nejzajímavější prezentace z akce naleznete v příloze, zbytek na tomto odkazu.

2) V rámci OID bylo členské základně IFOAM EU TP Organics představeno 15 „Rural Innovation Ambassadors“, kteří mají podpořit inovativní projekty a usnadnit propojení potřeb praxe a možností současné vědy. Více podrobností již brzy zde.

3) Sekretariát TP Organics představil rozsáhlou publikaci „Strategic research and innovation agenda for Organics and Agroecology". Na publikaci se podílelo 33 odborníků napříč Evropou a jsou v ní shrnuty klíčové směry, jejichž výzkumná podpora je nutná pro transformaci evropského zemědělsko-potravinářského sektoru v udržitelný ekosystém.

4) Členská základna TP Organics si zvolila novou dozorčí radu. Zvoleni byli An Jamart (Biofórum Vlanders), Marco Schlütter (Naturland), Miguel de Porras (FiBL Europe), Jiří Lehejček (ČTPEZ), Mute Schimpf (Friends of the Earth Europe).

 

Štítky:  TP Organics

© 2012 - ČTPEZ - Česká technologická platforma pro ekologické zemědělství

Sídlem ČTPEZ je sídlo koordinátora: Bioinstitut o.p.s., Ondřejova 13, 779 00 Olomouc, e-mail: info@ctpez.cz
Webdesign & publikační systém Toolkit - Econnect