www.ctpez.czVýzkum a inovaceTP OrganicsInfoservis TP Organics › Infoservis z TP Organics: květen 2019

Infoservis z TP Organics: květen 2019

16.7.19  |    

foto
Zaměření Horizon Europe a jeho Mise, save-the-date Organic Innovation Days 2019 a TP Organics Strategic Research and Innovation Agenda 2019.

1) Evropská Rada a Evropský parlament se shodli na znění příštího projektové rámce Evropské komise (2021 - 2027). Horizon 2020 ponese nově název Horizon Europe a obsahuje mj. i konkrétní podporu výzkumu v oblastech ekologického zemědělství a agroekologie. Zároveň se podařilo dosáhnout inkluzivního znění, které explicitně oceňuje přínosy veřejně prospěšných organizací. Význam, který evropané přikládají životnímu prostředí je cítit i z tzv. Misí nového Horizon Europe. Klíčovými oblastmi výzkumu tak budou témata spojená s (i) adaptací na klimatickou změnu, (ii) rakovinou, (iii) vodou, (iv) klimaticky neutrálních a čistých měst, a (v) zdravou půdou a potravinami. Výzkumníci v ekologickém zemědělství tak mohou být přínosem téměř jakémukoli konsorciu.

2) Evropská komise zveřejnila výzvu, v rámci níž shání odborníky, kteří by se mohli podílet na detailnějším formulování jednotlivých "Misí" v rámci nového Horizon Europe (celkem se bude jednat o 15 lidí pro každou misi). Zejména pro misi "Soil health and food" apeluje jak ČTPEZ, tak TP Organic na to, aby v ní byla maximální participace expertů s vazbou na ekologické zemědělství. Bližší informace zde. Výzva a všechny potřebné dokumenty jsou k nalezení zde.

3) Již 5. ročník úspěšných Organic Innovation Days se uskuteční 3. a 4. prosince 2019 v Bruselu. Bližší informace zde již brzy.

4) TP Organics připravuje svůj klíčový dokument Strategic Research and Innovation Agenda 2019. Minulé vydání se stalo důležitým zdrojem komplexních vizí pro tvůrce zemědělských, vzdělávacích a výzkumných politik. Nový dokument, ke kterému již proběhly veřejné konzultace, bude představen v prosinci během Organic Innovation Days.

Štítky:  TP Organics

Související články:

© 2012 - ČTPEZ - Česká technologická platforma pro ekologické zemědělství

Sídlem ČTPEZ je sídlo koordinátora: Bioinstitut o.p.s., Ondřejova 13, 779 00 Olomouc, e-mail: info@ctpez.cz
Webdesign & publikační systém Toolkit - Econnect