Světový kongres ekologického zemědělství

Jednou za tři roky, nyní kvůli pandemii za roky čtyři, se koná světový kongres ekologického zemědělství (Organic World Congress), na který navazuje valná hromada IFOAM OI.

 

Letošní již 20. ročník kongresu startuje od 6. do 10. září 2021 ve francouzském Rennes a současně i online. Cílem kongresu je poskytnout všem zájemcům usilujícím o udržitelné zemědělství, hodnotové řetězce a spotřebu, příležitost k výměně znalostí, inovací a zkušeností v bio světě. Kongres nabízí inspiraci a nové impulsy a je považován za přední světovou událost ekologického sektoru.

Letošní kongres přináší 6 klíčových témat:

 

Účast na kongresu je zpoplatněna a vyžaduje registraci. ČTPEZ však nabízí pro své členy a další vážné zájemce přístup na přednášky kongresu zdarma. V případě zájmu se neváhejte ozvat na mail: andrea.hrabalova@ctpez.cz

 

PROGRAM

Ve dnech 6. – 7. září, před oficiálním zahájením kongresu, jsou odborníci a výzkumní pracovníci z celého světa zváni, aby se v rámci 5 setkání před kongresem podělili o svůj nejnovější výzkum. Setkání nabízejí delší čas na výměnu zkušeností pro menší skupiny odborníků a profesionálů, a pomáhají posílit navazování kontaktů mezi aktéry.

Ve dnech 8. – 10. září proběhne světový kongres EZ, jehož pestrý program najdete zde. Kongres přináší 3 formy komunikace: konferenční fóra, workshopy a e-postery (elektronické příspěvky s možností chatování s jejich autory).

Celkem je připraveno 6 samostatných konferenčních fór s řadou podtémat a 11 workshopů:

W1: Navigace v udržitelných potravinových systémech – návody

W2: Noví škůdci v ekologické produkci ovoce

W3: Jak zlepšit životní podmínky drůbeže a prasat v systémech ekologické produkce?

W4: Program pro ekologické potravinové systémy

W5: Diskuse o budoucnosti hospodaření s živinami v EZ

W6: Diverzifikované pásové a meziplodinové systémy: co můžeme získat v moderním EZ?

W7: Ekologie a agroekologie: Hranice a synergie mezi udržitelnými systémy a přístupy

W8: Skupiny drobných zemědělců: Posilování systémů vnitřní kontroly a řízení a zvládání nových regulačních požadavků EU

W9: Snaha o kvalitu životního prostředí: zkušenosti organizací sběračů planě rostoucích rostlin ve Francii a certifikace

W10: Zdola – rostoucí hnutí pokusů vedených zemědělci ve Velké Británii

W11: Horká témata současnosti – ekologičtí pěstitelé oliv.

 

Dobrou zprávou je, že záznamy prezentací budou registrovaným účastníkům k dispozici k přehrání ještě 3 měsíce po skončení kongresu.