www.ctpez.czAkce › Kompost a bioekonomika – setkání praxe a výzkumu 11. 11. 2021

Kompost a bioekonomika – setkání praxe a výzkumu 11. 11. 2021

3.11.21  |    

foto
Hospodaříte s půdou, zajímají Vás nové trendy a inovace v zemědělství? Právě pro Vás jsme připravili workshop a diskuzi s předními evropskými a českými odborníky. Akce se koná 11.11.2021 v Náměšti nad Oslavou s možností se účastnit také online. Účast na akci je ZDARMA! Možnost přihlášení: ZDE

Jedním z lektorů workshopu bude také Johannes Storch, mladý farmář ze zeleninové farmy Biogemüsehof live2give u Kolína nad Rýnem v Německu. Před více než 10 lety začali na farmě ekologicky pěstovat zeleninu na bývalých pastvinách s téměř nulovou ornicí. Na začátku byli sousedům k smíchu, dnes jsou lídři v přímé výsadbě zeleniny do zeleného mulče a nabízí stroj vlastního vývoje a výroby pro výsadbu zeleniny.

Johannes Storch představí fascinující příběh farmy, kde využívají různé formy zeleného mulče pro pěstování velkého množství druhů zeleniny. Farma byla spoluřešitelem mnoha výzkumných projektů a nabízí komplexní poradenství pro zemědělce, kteří by se obdobnému systému hospodaření chtěli v budoucnu věnovat.

Pozvánka na akci
Štítky:  rostlinná výroba
Souvisí s členy:  CZECH ORGANICS, ČZU, JU, VÚP Troubsko

© 2012 - ČTPEZ - Česká technologická platforma pro ekologické zemědělství

Sídlem ČTPEZ je sídlo koordinátora: Bioinstitut o.p.s., Ondřejova 13, 779 00 Olomouc, e-mail: info@ctpez.cz
Webdesign & publikační systém Toolkit - Econnect