www.ctpez.czAkce › Participační pěstovaní pohanky a pozvánka k návštěvě pokusů

Participační pěstovaní pohanky a pozvánka k návštěvě pokusů

9.8.21  |    

foto
Partneři projektu ECOBREED, firma PRO-BIO, obchodní společnost s r.o. ve spolupráci s VÚRV v.v.i. oslovili 5 českých ekologických farmářů k účasti na participačním pěstování 10 odrůd pohanky obecné (Fagopyrum esculentum Moench.).

Cílem aktivity je zapojit farmáře do polních pokusů, které probíhají přímo na farmách v reálných podmínkách za použití vybavení jednotlivých farem. Participační pěstování je nejvhodnější metodou pro získání komplexních polních výsledků. Záměrem pokusů projektu ECOBREED je spolupráce s farmářem – potencionálním uživatelem výsledků – a jeho zapojení do plánování pokusů a získání dat v průběhu vegetace (hodnocení porostů, mineralizace fosforu, výskyt chorob a škůdců, produkce biomasy a výtěžnost nažek), a poté vyhodnocení a interpretace dosažených výsledků. Farmář hraje důležitou roli i ve sdílení zkušeností o odrůdách s dalšími farmáři v okolí. Pokusy byly založeny s populaci 200 jedinců na m2 pro všechny odrůdy.

Políčka s pohankou jsou přístupné pro veřejnost a je možné je kdykoliv navštívit bez předchozí domluvy s farmářem. K políčkám vždy vede silnice nebo polní cesta a je možné u nich bezpečně parkovat. Každé pole je označené cedulkou projektu ECOBREED:

V případě jakýchkoliv dotazů o dostupnosti jednotlivých odrůd, specifikách pěstovaní pohanky nebo projektu ECOBREED se prosím neváhejte obrátit na brezani(et)probio.cz,
telefonní číslo: 735 075 480.

Za účelem statistického hodnocení prosíme o nahlášení návštěvy políček s pohankou na stejnou e-mailovou adresu nebo telefonní číslo.

Katalog odrůd ECOBREED 2021

Štítky:  ECOBREED
Souvisí s členy:  PRO-BIO Obchodní společnost , VÚRV
foto
foto
foto
foto

© 2012 - ČTPEZ - Česká technologická platforma pro ekologické zemědělství

Sídlem ČTPEZ je sídlo koordinátora: Bioinstitut o.p.s., Ondřejova 13, 779 00 Olomouc, e-mail: info@ctpez.cz
Webdesign & publikační systém Toolkit - Econnect