www.ctpez.czO ČTPEZ › Aktuality

Aktuality

foto

Seminář pro členy ČTPEZ a návštěva biofarem

20.9.12  |     Ve dnech 13-14. září proběhlo zasedání valné hromady ČTPEZ, která se konala v malebném prostředí biofarmy Slunečná. V rámci akce proběhly dvě exkurze na Sluneční a v Bemagru a také seminář. Fotogalerii a prezentace ze semináře jsou ke stažení u tohoto článku.

foto

Registr ekologických podnikatelů (REP)

11.6.12  |     Koncem roku 2011 byla veřejnosti zpřístupněna veřejná část Registru ekologických podnikatelů (REP). Tato elektronická databáze byla vytvořena pro Ministerstvo zemědělství pro přehlednější správu informací o osobách podnikajících v ekologickém zemědělství. Ministerstvo zemědělství tak na jednom místě shromažďuje kontaktní a identifikační údaje subjektů, informace o půdě, zvířatech, kontrolní organizaci, registraci, typech činností, správních řízeních a v blízké době také o výjimkách a certifikátech.

foto

Návrh nové Společné zemědělské politiky postrádá akcent na udržitelné zemědělství

1.12.11  |     Evropská komise zveřejnila svůj dlouho očekávaný legislativní návrh reformy Společné zemědělské politiky, která má vstoupit v platnost v roce 2014 do roku 2020. Jak je ale shrnuto v tiskové zprávě IFOAM EU Group, která v Bruselu hájí zájmy ekologických zemědělců, nový text nepřináší progresivní návrhy, jaké od reformy SZP očekávali evropští daňoví poplatníci.

« | 1 | 2

© 2012 - ČTPEZ - Česká technologická platforma pro ekologické zemědělství

Sídlem ČTPEZ je sídlo koordinátora: Bioinstitut o.p.s., Ondřejova 13, 779 00 Olomouc, e-mail: info@ctpez.cz
Webdesign & publikační systém Toolkit - Econnect