www.ctpez.czČlánkyČlánky › seminář

Články

foto

Pozvánka na seminář v Rakousku

20.6.14  |     Zveme vás na dvoudenní setkání poradců a zemědělců v Rakousku na téma pokusnictví v polních podmínkách a sdílení informací mezi zemědělci, tentokráte v odvětví zelinářském. Termín akce je 17. a 18. července 2014.

foto

BIONET na polních dnech

12.6.14  |     Přehlídky pokusů ověřování 6 odrůd pšenice ozimé pro pěstování v podmínkách ekologického zemědělství na tradičních polních dnech 24.6. v Praze Uhříněvsi a v Troubsku, 25. 6. v Humpolci.

foto

Vyšlo v Zemědělci: Polní dny nabíté zajímavostmi

25.6.13  |     Jaro bylo bohaté nejen na srážky, ale i na sdílení zkušeností. Na různých místech České republiky se mohli nejen zemědělci v rámci tzv. polních dnů seznámit s nejnovějšími poznatky výzkumu v oblasti ekologického zemědělství (EZ). Témata byla pestrá – od odrůd vhodných pro tento způsob hospodaření přes produkci a ekonomiku bioosiv až například po vliv bylin na plísně a bakterie.

foto

Sady pro ovoce, ne pro dotace

17.6.13  |     V druhé polovině dubna uspořádal Bioinstitut, o.p.s. seminář pro ekologické ovocnáře ve východočeských Dětenicích. Díky dlouhodobé spolupráci se švýcarských výzkumným ústavem FiBL oslovil ke spolupráci jednoho z jeho odborníků - Andrease Häseliho, který v průběhu tří dnů prezentoval zkušenosti jak z dlouholetého výzkumu, tak ze své vlastní poradenské praxe.

foto

Na polním dnu v Bozeticích se sešli zájemci o množitelské porosty

28.5.13  |     Ani deštivé počasí neodradilo zájemce o množitelské porosty a na polním dnu v Bozeticích se sešla téměř 25 členná skupina. Zde najdete prezentace a fotografie z polního dne na Ekofarme Bozetice.

foto

Polní den ekologického zemědělství na Jihočeské univerzitě a exkurze do Saatzucht Edelhof

10.5.13  |     Zemědělská fakulta Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích a Česká technologická platforma pro ekologické zemědělství vás zvou na polní den ekologického zemědělství JU v Českých Budějovicích a exkurze do Saatzucht Edelhof, nejstarší šlechtitelské stanice obilnin v Rakousku. Hlavním tématem bude šlechtění pro ekologické zemědělství.foto

Polní den na ekofarmě Ondřeje Podstavka z Bozetic, držitele ocenění Bartákův hrnec za rok 2012

10.5.13  |     Výzkumný ústav pícninářský, spol. s r.o. Troubsko a Česká technologická platforma pro ekologické zemědělství vás zvou na polní den na ekofarmě Ondřeje Podstavka z Bozetic, držitele ocenění Bartákův hrnec za rok 2012. Hlavním tématem budou osiva: množitelské porosty, sklizeň, legislativa a praktické zkušenosti.

foto

Exkurze: Rakouská síť BIONET

18.10.12  |     Exkurze ČTPEZ ve dnech 15-16. listopadu bude zaměřena na seznámení s rakouskou sítí Bionet, jejímž cílem je přenos znalostí o ekologickém zemědělství. Cílem projektu je budování spolupráce mezi praxí, výzkumem a poradenstvím. Součástí exkurze bude seminář a návštěva dvou hospodářství zapojených do projektu. 

foto

Mokřady v zemědělské krajině

2.10.12  |     Seminář se bude věnovat významu mokřadů v zemědělské krajině a představí dosavadní poznatky o vzájemné interakci mokřadů a zemědělství. Akci pořádá 14. listopadu Výzkumný ústav rostlinné výroby ve spolupráci s Ministerstvem životního prostředí.

foto

Seminář pro členy ČTPEZ a návštěva biofarem

20.9.12  |     Ve dnech 13-14. září proběhlo zasedání valné hromady ČTPEZ, která se konala v malebném prostředí biofarmy Slunečná. V rámci akce proběhly dvě exkurze na Sluneční a v Bemagru a také seminář. Fotogalerii a prezentace ze semináře jsou ke stažení u tohoto článku.

foto

Cyklus seminářů "BIOPOTRAVINY, JEJICH VÝROBA A MOŽNOSTI ODBYTU"

24.8.12  |     Zveme Vás na cyklus seminářů pořádaných Potravinářskou komorou ČR na téma "BIOPOTRAVINY, JEJICH VÝROBA A MOŽNOSTI ODBYTU". Cílem semináře je poskytnout nové informace provozovatelům podniků pro zpracování biosuroviny české provenience, a také provozovatelům konvenčních potravinářských podniků uvažujících o zavedení produkce v kvalitě bio.

foto

Tradiční přehlídka polních pokusů v EZ v Uhříněvsi

30.5.12  |     Katedra rostlinné výroby FAPPZ České zemědělské univerzity v Praze zve 26.6. na přehlídku polních pokusů v ekologickém zemědělství. Letošním tématem je "pokusnictví pro praxi."

« | 1 | 2 | 3

© 2012 - ČTPEZ - Česká technologická platforma pro ekologické zemědělství

Sídlem ČTPEZ je sídlo koordinátora: Bioinstitut o.p.s., Ondřejova 13, 779 00 Olomouc, e-mail: info@ctpez.cz
Webdesign & publikační systém Toolkit - Econnect