Příručka: Redukované zpracování půdy. Možnosti využití pro ekologické zemědělství

Bioinstitut vydal překlad praktické příručky (orig. FiBL Reduzierte Bodenbearbeitung, 2014), ve které je představeno redukované zpracování půdy jako důležitý příspěvek k zachování půdní úrodnosti. Šetrné hospodaření, s ohledem na půdní strukturu i organismy vyžaduje, s ohledem na lokalitu, upustit od hlubokého a intenzivního kypření.

V publikaci jsou popsány výhody a požadavky spojené s redukovaným zpracováním půdy a představeny různé metody použití a mechanizace vhodné pro redukované zpracování půdy v podmínkách ekologického zemědělství.
Více informací na Organic Eprints – http://orgprints.org/28512/

Publikace byla v českém jazyce vydána v rámci projektu 55/FEO/2014 . Tištěná verze i el. verze příručky jsou zdarma, při rozesílce platba za poštovné a balné. V případě zájmu se obracejte na Bioinstitut.  Pokud vás toto téma zajímá detailněji, zúčastněte se semináře „Potenciál ekologického zemědělství ke zmírnění klimatické změny. Minimalizační technologie zpracování půdy v ekologickém zemědělství“, který se koná 28. – 29. ledna 2016 v Horce nad Moravou (Sluňákov).

Příloha:  Příručka Redukované zpracování půdy. Možnosti využití pro ekologické zemědělství. [2.9 MB, pdf]
Více na:  http://orgprints.org/28512