www.ctpez.czPublikace › Příručka: Redukované zpracování půdy. Možnosti využití pro ekologické zemědělství.

Příručka: Redukované zpracování půdy. Možnosti využití pro ekologické zemědělství.

21.1.16  |    

foto
Bioinstitut vydal překlad praktické příručky (orig. FiBL Reduzierte Bodenbearbeitung, 2014), ve které je představeno redukované zpracování půdy jako důležitý příspěvek k zachování půdní úrodnosti. Šetrné hospodaření, s ohledem na půdní strukturu i organismy vyžaduje, s ohledem na lokalitu, upustit od hlubokého a intenzivního kypření.

V publikaci jsou popsány výhody a požadavky spojené s redukovaným zpracováním půdy a představeny různé metody použití a mechanizace vhodné pro redukované zpracování půdy v podmínkách ekologického zemědělství.
Více informací na Organic Eprints - http://orgprints.org/28512/

Publikace byla v českém jazyce vydána v rámci projektu 55/FEO/2014 . Tištěná verze i el. verze příručky jsou zdarma, při rozesílce platba za poštovné a balné. V případě zájmu se obracejte na Bioinstitut.  Pokud vás toto téma zajímá detailněji, zúčastněte se semináře "Potenciál ekologického zemědělství ke zmírnění klimatické změny. Minimalizační technologie zpracování půdy v ekologickém zemědělství", který se koná 28. - 29. ledna 2016 v Horce nad Moravou (Sluňákov).

Souvisí s členy:  Bioinstitut

© 2012 - ČTPEZ - Česká technologická platforma pro ekologické zemědělství

Sídlem ČTPEZ je sídlo koordinátora: Bioinstitut o.p.s., Ondřejova 13, 779 00 Olomouc, e-mail: info@ctpez.cz
Webdesign & publikační systém Toolkit - Econnect