Vinné sklepy Kutná Hora, s.r.o.

Představení farmy

Naše rodinné vinařství založil v roce 2002 pan Stanislav Rudolfský. V roce 2005 převzal řízení společnosti jeho syn Lukáš, který ji řídí dodnes. Společnými silami se pustili do obnovování zašlé slávy pěstování révy vinné na Kutnohorsku, jehož tradice sahá do 12. století.

Nejvýznamnější odrůdou této oblasti je Rulandské modré, které zde rozšířil císař Karel IV. a kterému se zde i po staletích stále dobře daří.

Momentálně hospodaříme na více než 80 hektarech půdy, z nichž vinice tvoří více než 40 hektarů. Naše vinice se nacházejí na tratích U Všech svatých, Pod Barborou, Nad Kapličkou a U Borku.

Révu pěstujeme v optimálním množství tak, abychom nepoškozovali životní prostředí. Při naší činnosti naopak zlepšujeme půdu a navracíme ji původní živost, kultivujeme krajinu, děláme ji pestřejší a zdravější, zachováváme ji pro další generace.

K podpoře keřů nepoužíváme žádné chemické prostředky, ale výluhy z rostlin, které si sami vyrábíme. Dodržujeme zásady permakultury, pracujeme v souladu s fázemi měsíce a používáme pouze biodynamické preparáty jako jsou roháček, křemenáček a další.

Celý náš statek je certifikován značkou BIO a jako jediné vinařství v České republice i na Slovensku jsme držitelem prestižní biodynamické certifikace DEMETER.

I ve sklepě ctíme zásady přirozenosti. Mošty kvasí spontánně bez umělých kvasinek a řízeného kvašení, pracujeme s jemnými kaly, které víno chrání i léčí a umožňují šetřit sírou, aby Vás nebolela hlava. Bílá vína lahvujeme po šetrné filtraci pomocí křemelinového filtru, která zachovává zdraví prospěšné látky. Červená vína lahvujeme po samovolné sedimentaci bez filtrace.

Degustace

Naše vinařství sídlí v nádherných prostorách kláštera svaté Voršily v Kutné Hoře. Nachází se v něm nejen vinotéka ale především dvě degustační místnosti pro pořádání ochutnávek pro menší i velké skupiny.

Kontakt pro zájemce o činnost Demonstrační farmy

Lukáš Rudolfský, generální ředitel, jednatel

lukas.rudolfsky(et)vinokutnahora.cz, 736 536 488

Stanislav Rudolfský, zakladatel, předseda Cechu českých vinařů

rudolfsky(et)cechcv.cz, 605 265 245

 

Webové stránky farmy