Infoservis z IFOAM Organics Europe a TP Organics květen 2021

Pozvánky na kongresy, volné pozice, evropská strategie na ochranu půdy a další…

1) IFOAM Organics International definitivně přesunul svojí valnou hromadu a celý Organic World Congress do virtuálního prostředí. Konat se bude mezi 6 a 10.9. 2021. Na akci se představí více než 600 řečníků, organizace bude také volit nové předsednictvo. Mezi evropskými kandidáty do předsednictva je např. Marco Schlüter (bývalý ř.e.ditel IFOAM EU) nebo Sarah Compson z briské Soil Association.

2) European Organic Congress tradičně organizovaný IFOAM Organics Europe se letos uskuteční opět online a to v termínu 16.-18.6.2021. Hlavními tématy konference budou letos Strategické plány SZP a jejich vazba na Zelenou dohodu pro Evropu, nebo implementace nového evropského nařízení o ekologické produkci. Registrace a program zde.

3) TP Organics hostí 28.6.2021 od 14 do 16 hodin online Brokerage event coby platformy pro diskuzi a hledání partnerů pro podávání projektů do programu Horizon Europe v roce 2022. Přihlášky jsou možné do 24.6. zde.

4) 30.9. – 1.10. 2021 se ve Varšavě uskuteční Organic Food Conference.  Hlavními tématy budou Evropský akční plán ekologického zemědělství a další rozvoj trhu s biopotravinami.

5) Evropská Komise začala připravovat strategii „Zdravá půda“, která se stane součástí Strategie Biodiverzita. K tématu zorganizovala EK již veřejnou konzultaci a k ambiciózní podobě byla vyzvána i Evropským parlamentem. Výstupem by mělo být jednotné právní prostředí chránící udržitelně využívanou půdu.

6) IFOAM Organics Europe shání posily pro obsazení následujících pozic: