www.ctpez.czO ČTPEZAktuality › Infoservis z IFOAM Organics Europe a TP Organics: květen 2021

Infoservis z IFOAM Organics Europe a TP Organics: květen 2021

22.5.21  |    

foto
Pozvánky na kongresy, volné pozice, evropská strategie na ochranu půdy a další...

1) IFOAM Organics International definitivně přesunul svojí valnou hromadu a celý Organic World Congress do virtuálního prostředí. Konat se bude mezi 6 a 10.9. 2021. Na akci se představí více než 600 řečníků, organizace bude také volit nové předsednictvo. Mezi evropskými kandidáty do předsednictva je např. Marco Schlüter (bývalý ř.e.ditel IFOAM EU) nebo Sarah Compson z briské Soil Association.

2) European Organic Congress tradičně organizovaný IFOAM Organics Europe se letos uskuteční opět online a to v termínu 16.-18.6.2021. Hlavními tématy konference budou letos Strategické plány SZP a jejich vazba na Zelenou dohodu pro Evropu, nebo implementace nového evropského nařízení o ekologické produkci. Registrace a program zde.

3) TP Organics hostí 28.6.2021 od 14 do 16 hodin online Brokerage event coby platformy pro diskuzi a hledání partnerů pro podávání projektů do programu Horizon Europe v roce 2022. Přihlášky jsou možné do 24.6. zde.

4) 30.9. - 1.10. 2021 se ve Varšavě uskuteční Organic Food Conference.  Hlavními tématy budou Evropský akční plán ekologického zemědělství a další rozvoj trhu s biopotravinami.

5) Evropská Komise začala připravovat strategii "Zdravá půda", která se stane součástí Strategie Biodiverzita. K tématu zorganizovala EK již veřejnou konzultaci a k ambiciózní podobě byla vyzvána i Evropským parlamentem. Výstupem by mělo být jednotné právní prostředí chránící udržitelně využívanou půdu.

6) IFOAM Organics Europe shání posily pro obsazení následujících pozic: 

© 2012 - ČTPEZ - Česká technologická platforma pro ekologické zemědělství

Sídlem ČTPEZ je sídlo koordinátora: Bioinstitut o.p.s., Ondřejova 13, 779 00 Olomouc, e-mail: info@ctpez.cz
Webdesign & publikační systém Toolkit - Econnect